Milkaş 2000 yılında açılan beyaz  bir sayfanın adı… Süt ürünleri başta olmak  üzere Çikolata,Bisküvi ve Şekerleme sektöründe atıştırmalık  ürünlerle ilgili Irak pazarında Türkiye ve yurtdışından birçok ürün yelpazesini bünyesinde barındıran bunların satış ve pazarlama alanını genişleterek daha sonra bir çok ülkeye ihracat yapan bir firma konumuna gelmiştir.

2017 yılında Süt ürünleri Milkaş markasıyla devam edip Çikolata,Bisküvi ve Şekerleme Ürünleri de yeni bir pazarlama şirketi olarak bulunan Ladiva Food ile  devam etmektedir    Milkaş ilk adımlarını zor bir tercih yaparak yoğurt ve ayran üretimiyle atmaya başlamıştır.

Kısa raf ömürlü taze olarak tüketilen bu ürünler etkin dağıtım ve pazarlama çalışmalarıyla başarıyı da beraberinde getirmiş, bu gelişmeler diğer ürünlerin de önünü açmıştır.

Birçok ürününde distribütörlüğünü yapmakta olan, temel gıda ürününün dağıtım ve pazarlamasını yapan firmamız süt ürünleri konusunda ise bayilikleri ve kendi yarattığı markalarla önemli mesafe kaydetmiştir.

Başarılı AR-GE grubu, Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri yakından izleyerek her geçen gün yepyeni Lezzetleri ürün yelpazesine eklemekte ve Pazar payınıda giderek artırmaktadır. Sektörde oluşan ihtiyaçları yakından takip ederek birçok üründe lokomotif görevi gören firmamız yurtdışındaki başarılarıyla dikkat çekmektedir.

Başta Irak, Rusya, Ukrayna pazarı olmak üzere  birçok ülkede de dağıtım ve pazarlama faaliyeti göstermekte  ve çalışma faaliyetlerini uzman kadrosu ile  genişletmeye devam etmektedir.